Montaža gips plošč
Suhomontaža predstavlja sodoben sistem izdelave notranjih prostorov in je namenjena izvedbi notranjih zaključnih del v gradbeništvu. Uporablja se pri izvedbi stanovanjskih, pisarniških in ostalih prostorov v vseh vrstah objektov. Nekaj različnih možnosti uporabe: predelna stena, notranja vrata, spuščen stop, oblaganje sten, suhomontažni pod itd.
Seznam suhomontažnih del:
- Izdelava predelnih sten (Knauf stene).
- Izdelava dekorativnih stropov.
- Montaža stenske obloge z gips ploščami (Rigips, Knauf, Placo).
- Polaganje toplotne izolacije na podstrešju (Knauf Insulation, Ursa, Isover).
- Izvedba toplotne izolacije mansarde.
- Montaža vgradnih drsnih, notranjih vrat.
- Montaža spuščenih stropov iz MK plošč.
- Oblaganje mansardnih stropov.
- Izvedba akustičnih oblog (zvočna izolacija prostorov).
- Izdelava obokov.
- Montaža spuščenih mineralnih stropov (Amf, Armstrong, itd).
- Montaža spuščenih kovinskih stropov (Armstrong, itd).
- Montaža suhomontažnih podov (suhi estrih).
- Montaža gradbenih plošč za mokre prostore (Wedi).
- Slikopleskarska dela, itd…
Suhomontažne mavčne plošče spadajo med zdravju neškodljive gradbene materiale. Njihova lastnost je, da uravnavajo zračno vlago v prostoru, ustvarjajo prijetno prostorsko klimo in hkrati zadržujejo toploto v prostoru. Zato je prihranek energije znatno večji kot pri klasični gradnji.
Zakaj izbrati suhomontažno gradnjo:
- Ekološko neškodljiva gradnja.
- Večja je kakovost bivanja.
- Gradnja je hitra.
- Omogoča svobodno načrtovanje.
- Omogoča dobro zvočno, toplotno in požarno zaščito prostorov.
- Enostavna za vzdrževanje.
- Gradnja je suha, ne povzroča vlage v prostoru.
- Ne obremenjuje nosilnih konstrukcij.
- Minimalno onesnažuje prostor.
- V izdelane prostore se je mogoče vseliti takoj.
- Primerne tudi za prostore izpostavljene dnevni vlagi kot so kopalnice, pralnice, itd.
- Omogoča maksimalno izkoriščenost prostora.
Osnovni postopek dela: Montaža gips plošč
Prikazal vam bom postopek polaganja mavčnih plošč, vključno z izolacijo stene. Preden se lotimo dela poskrbimo za potrebno orodje in material. Uporabimo mavčne plošče debeline 12,5 mm, za nosilno konstrukcijo kovinske U in C profile, tesnilni trak za zvočno zaščito in armirni trak. Za toplotno in zvočno izolacijo uporabimo izolacijski filc iz steklene volne v roli ali samonosne izolacijske plošče iz steklene volne debeline 3 cm.
Za delo potrebujemo: vijake za mavčne plošče, vložke z vijaki dimenzije fi 6 mm za montažo profilov in samorezne pločevinaste vijake za pritrditev C-profilov.
Opis celotnega postopka: Montaža gips plošč
Najprej na strop in tla zarišemo potek nove stene. S škarjami za rezanje pločevine na pravilno dolžino narežemo stenske U-profile in jih oblepimo s tesnilnim trakom za zvočno zaščito (delitacijski trak). Stenske U-profile z vložki 6 mm pritrdimo v tla in strop, v razmiku 80 do 100 cm. Potem v ležišče U-profilov na tleh in na stropu vstavimo C-profile. Prvega in zadnjega - na vsaj treh točkah - na steno privijemo vijaki z vložki 6 mm. Montaža gips plošč širine 125 cm in ostale C-profile v U-profile vstavimo v medsebojni razdalji 62,5 cm. Pred končnim vijačenjem z vodno tehtnico preverimo, če stojijo v navpični ravni liniji. Ko smo privili profile, se lotimo polaganja izolacije. Če uporabimo 3 cm debele samonosne izolacijske plošče jih položimo najprej prečno, nato še pokončno. To pa zato, da so se spoji križno prekrili. Na ta način preprečimo toplotne mostove. Na vrh položimo mavčne plošče in jih v razdalji 20 do 25 cm privijemo z vijaki, da jih pritrdimo. Glave vijakov privijemo v nivoju plošč. Nazadnje spoje prelepimo še s samolepilnim fugirnim trakom. Spoje in glave vijakov zafugiramo s fugirno maso. Pred tem jih skrbno očistimo morebitnega prahu ali drugih nečistoč. Spoje in glave vijakov fugiramo z nerjavečo lopatico in gladilko. Ko se fugirna masa posuši, jo nanesemo še enkrat. Nazadnje z ročnim brusilnikom zgladimo še morebitne neravnine, če je potrebno. Tako, sedaj je montaža gips plošč končana! Nato je treba še pobeliti. Pomembno opozorilo! Na mavčno steno ne smemo nanašati apnenih in silikatnih barv, dovoljene so le disperzijske barve in laki. Stena se mora med prvim in drugim nanosom barve dobro posušiti.
Za več informacij me lahko pokličete na: 041 761 318, izpolnete obrazec za povpraševanje ali pošljete elektronsko sporočilo na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.